آزمایش پیروزی و شکست

آزمایش پیروزی و شکستReviewed by حسین نعمتی on Jun 12Rating:

🐶سگ هایی که یاد گرفتن تلاش نکنن🐶

 یه تعداد سگ رو تو اتاق شماره ۱ قرار دادن که زمینش می تونست شوک الکتریکی خفیفی به سگ ها وارد کنه و یه دکمه هم روی دیوارش بود که با فشرده شدن جریان رو قطع می کرد.

وقتی شوک وارد کردن سگ ها شروع کردن به بالا و پایین پریدن تا بالاخره یکیشون دکمه رو زد و جریان قطع شد.

🔔سگ ها یاد گرفتند با زدن اون دکمه میتونن خودشون رو نجات بدن
۳⃣ سگ های گروه اول رو به دو دسته تقسیم کردن و یه دسته رو بردن به اتاق شماره ۲ و همین آزمایش رو دوباره تکرار کردن با این تفاوت که دکمه ی این اتاق الکی بود و با زدن اون هیچ اتفاقی نمی افتاد و شوک ادامه پیدا میکرد.
۴⃣ بعد از این آزمایش سگ هایی رو که تو اتاق ۲ بودن به اتاق ۱ (با کلید سالم) برگردوندن و آزمایش تکرار شد. این بار دیدن اون نیمی از سگ ها که تو مرحله قبل تو اتاق ۲ بودن، حتی سعی نکردن که دکمه رو فشار بدن.

🔴 برداشت: هیچ کس با نامیدی به دنیا نمیاد، بلکه آدما بعد از اینکه چند بار شکست میخورن «شکست خوردن» رو یاد میگیرن و بعد از اون حتی به خودشون زحمت تلاش کردن نمیدن.
🔰 اگه به مشکلی برخوردی، یادت باشه که مهم نیست تا الان چند دفعه زمین خوردی، باید باز هم بلند شی و برای حلش تلاش کنی. ممکنه این دفعه کلید سالم باشه، فقط فشارش بده

 

منبع:گروه تحقیقاتی نتورک مارکتینگ

حسین نعمتی

حسین نعمتی

آرزوی قلبی من خدمت برای تمام دوستداران نتورک مارکتینگ در ایران نشر اطلاعاتی با حداکثر کیفیت و بهترین پشتیبانی می باشد ، به امید روزی که گروه تحقیقاتی نتورک مارکتینگ خدمتگذارترین سایت نتورکی ایران شود ..!

نوشته های مشابه

داستان سنجاقک و حشره های زیر آب

📌تعدادی حشره کوچولو تو یه برکه، زیر آب زندگی می کردن. اونا تمام مدت میترسیدن از آب بیرون برن و…

کمی تخیل

بیایین تصور کنیم که همین الان تو یه نبرد تن به تن با یه گوریل هستین اول مبارزه رو با…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *